Krbařské a kamnářské práce

 

Krbařské a kamnářské práce úpskytuji již více než 10 let. Stavby krbů i řemeslné práce různého druhu poskytuji nejen v celém Moravskoslezském kraji. Poradím Vám s výběrem krbové vložky či krbových kamen, navrhnu Vám teplovzdušné či teplovodní rozvody vzduchu a předložím možnosti, které sníží finanční nároky na vytápění. Postavím Vám takový krb, aby vyhovoval po stránce finanční i technické, čili aby vytopil maximální prostor, třeba celý rodinný dům nebo chatu či chalupu.

krby

Ještě před výstavbou krbu zajišťuji náhled krbu ve 3D programu, tak aby jste měli představu jak bude umístěn v prostoru a zda vyhovuje Vaši představě. Fantazii při samotné stavbě se rozhodně nebráním a jsem schopen přizpůsobit vzhled krbu podle Vašich představ, přestože dbám stále na maximální praktičnost. Věřím, že s mým službami budete spokojeni tak jako mnoho dřívějších zákazníků.

 

checkboxstavba vnitřních i venkovních krbů

checkboxustavení krbových vložek

checkboxopravy a úpravy již hotových krbů

checkboxstavba a opravy komínů

checkboxčištění a kontroly spalinových cest (dle vyhlášky)

checkboxstavba krbů s udírnou i bez

checkboxteplovodní krby s připojením na topnou sestavu

checkboxstavby teplovzdušných krbů

checkboxelektronicky ovládané krby

checkboxinstalace kotlů na tuhá paliva, plyn, elektřinu

 

banner2

banner3

Přečtěte si otázky a odpovědi, které se u zákazníků nejčastěji objevují. První si prosím ověřte, zda již Vaše otázka byla položena. V opačném případě píšte do rubriky, kde můžete položit jakoukoliv otázku ohledně staveb a já se Vám ji pokusím, co nejobsáhleji zodpovědět.

položit otázku

   
 • Lze si nechat postavit krb i v obývaném prostoru?

  Ano, dbáme na čistotu práce. Díky foliím lze minimalizovat prašnost ze stavby krbu.
 • Proč mít doma krb?

  Krb je ekonomicky výhodný, díky zdražování energií roste cena za topení. S dobře navrženým krbem či kamny lze ušetřit. Pokud nyní topíte plynem, rozdíl může být až 80%. Mnoho našich klientů si také pořizuje krb jako doplněk do domácnosti či bytu.
 • Co je to teplovzdušný krb?

  Teplovzdušný krb je typ tepelného zařízení s krbovou vložkou umístěnou v topné komoře – kopce, z níž se dá rozvádět ohřátý vzduch nejen do místnosti s krbem, ale i do jiných místností pomocí teplovzdušných rozvodů. Tyto rozvody se dají zabudovat do budovy, jsou hnány buď přirozeně, díky fyzikálním zákonům nebo elektronicky, čili hnaný ventilátorem. Tento typ vytápění je pohodlný, jednoduchý a efektivní.
 • Smrdí teplovzdušný krb?

  Pokud topíte předepsaným topivem neucítíte nic. Pokud budete ovšem pálit kde jaký nábytek, hrozí zápach z pálicího se laku, lepidla atd. Ale i poničení spalinových cest a krbové vložky.
 • Co je to teplovodní krb?

  Teplovodní krb je typ tepelného zařízení, které přenáší teplo do „radiátorů." Tento způsob topení dovoluje napojit se na centrální vytápění domu či bytu a kombinovat vytápění například s jiným tepelným zařízením např. plynovým či elektrickým kotlem.
 • Jaký je rozdíl mezi kouřovodem a teplovodem?

  Kouřovod je odvod spalin z topného prostoru. Kouřovod zajišťuje přesun spalin z topeniště do komínu. 

  Teplovod odvádí teplý vzduch do jiných místností. Teplovod se dá jakkoliv ohnout, konec teplovodu v místnosti zdobí ozdobná mřížka.

 • Jaký musím mít komín?

   Jednoznačně se nedá říct jaký typ. Nejdůležitější je výška a průměr, výška dle zákona musí přesahovat pět metrů od místa napojení do komínu. Šířka může být různá, žádný předpis jí nedefinuje, ovšem je nutné si před výběrem krbové vložky pročíst potřebná data, zejména jaký průměr vyžaduje. Existují komíny s různými průměry, ideální je 200mm-250mm. Taktéž záleží na výkonu krbové vložky.Komín musí být podle právního předpisu vysoký minimálně 5 metrů. 
 • Co je to ovládání pomocí GSM brány?

  Tento typ ovládání krbu a kotlů je poměrně oblíbený. Hodí se tam, kde chcete přijet do tepla. Vaším mobilním telefonem aktivujete například elektrický (či jiný) kotel, který vám vytopí dům, byt či chatu. Tento typ ovládání je vhodný především v kombinaci například s teplovodními rozvody a teplovodní krbovou vložkou.
 • Co je to otevřený krb?

  Otevřený krb je topeniště v místnosti s odvodem spalin komínem. Otevřený krb je stylový doplněk, ale nese i pohodovou náladu a praskání ohně. Ovšem z ekonomického hlediska je ztrátový vzhledem ke krbovým vložkám.
 • Co je to krbová vložka?

  Krbová vložka je zařízení zhotovené z litiny či žáruvzdorné oceli či kombinované s křemičitým sklem. Toto zařízení je určeno pro topení. Existuje mnoho typů krbových vložek; teplovzdušné, teplovodní, kombinované.
 • Používáte krbové stavebnice?

  Ne, každý krb námi postavený je jedinečný a svým způsobem umělecké dílo. Stavíme výhradně na míru, po konzultaci s Vámi vymyslíme naprosto přesný návrh krbu, který se Vám bude líbit či se bude hodit do interiéru. Vše je jen na vaší fantazii.
 • Používáte krbové stavebnice?

  Ne, každý krb námi postavený je jedinečný a svým způsobem umělecké dílo. Stavíme výhradně na míru, po konzultaci s Vámi vymyslíme naprosto přesný návrh krbu, který se Vám bude líbit či se bude hodit do interiéru. Vše je jen na vaší fantazii.